Belgienii – Cazarma 5-3

Fostul satelit al celor de la Los Cuervos are initiativa in cupa in acest sezon si castiga meciul cu Cazarma din turul 3. Duelul de vineri seara a fost spectaculos, a produs goluri, a semanat cu un meci al adevaratilor belgieni in multe momente.

profile Pic STOICA Ionut
profile Pic

FC BELGIENII

Belgienii au fost in control in prima repriza, nu in club, in controlul meciului, au deschis scorul prin Milos, dar nu s-au panicat la golul egalizator al celor de la Cazarma. Stoica a inchis repriza cu doua goluri unt pe paine, la pachet, 3-1 scor intre reprize. In primele 10 minute de la reluare, Cazarma a revenit la 3-3 cu Ilie si Gavrilescu pe post de marcatori, dar finalul de meci a fost pus in scena de belgieni. Belghiru si Sterie au marcat pentru 5-3 succes de laudat intre weekendul pentru Belgienii.