Eagles 2 – Harul 0-2

Duel tare pentru ambele combatante in cupa. Satelitul Eagles a pierdut un pic ritmul dupa startul excelent, iar Harul incearca si ea sa revina la forma din sezonul trecut. Nu s-a facut risipa de goluri la meciul de vineri seara transat de Harul intr-un singur minut.

profile Pic ALEXANDRU Marian
profile Pic

HARUL BUCURESTI

profile Pic BADEA George
profile Pic

Alexandru Marian a fost omul serii pentru Harul, echipa care a plecat acasa cu victoria la pachet. In poarta, Badea s-a remarcat cu clean sheet. Pana in minutul 9 nimic nu era notat pe foaia de joc. Pana sa ridici ochii din pamant era 2-0 pentru Harul. In cateva secunde, Alexandru pune avantaj de 2 goluri pe foaie si pune si stampila pe scorul final. 2-0 pentru Harul, scor decis repede, dupa 10 minute, ce a ramas intact, inghetat pana la ultima secventa a serii.