CF Los Patrones - Chiajna Team 10-2

CF Los Patrones i-a predat o lecție de fotbal lui Chiajna Team și festivalul golurilor a fost deschis în minutul 6 al partidei. Gheorghe Mihalache a adus echipa gazdă în avantaj, după ce a primit o pasă precisă din corner și, de la marginea careului, a reluat superb cu exteriorul piciorului stâng și a trimis mingea în plasa laterală. După fix zece minute de încercări repetate, jucătorii lui CF Los Patrones au înscris și golul de 2-0. Daniel-Alexandru Bonteanu s-a dat în spectacol cu câteva driblinguri a la Zinedine Zidane reușite la marginea careului, după care și-a creat un culoar de șut și a finalizat imparabil sub bara transversală. Acest gol superb a fost urmat la doar câteva zeci de secunde distanță de o primă reușită a celor de la Chiajna Team. Florin Iordan a primit o pasă în centrul careului și a trimis pe lângă goalkeeper un assist excelent către Catalin Faraon. Cu toată poarta goală în față, acestuia din urmă i-ar fi fost imposibil să rateze. Ultima reușită a primei reprize a venit în minutul 17. Servit de Vlad-Stefan Suba, Daniel-Alexandru Bonteanu a reușit dubla și a stabilit scorul pauzei, 3-1 pentru CF Los Patrones.

profile Pic BONTEANU Daniel-Alexandru
profile Pic

CF Los Patrones

Repriza secundă a început cu o nouă replică din partea Chiajnei. Cristian Flisc a înscris în minutul 24 și a redus handicapul de pe tabelă la un singur gol diferență. Totuși, acest gol marcat de Flisc s-a dovedit a fi ultimul din tabăra echipei oaspete. CF Los Patrones s-a dezlănțuit în ultimul sfert de oră și a marcat gol după gol în plasa porții adverse. Startul spectacolului a fost dat în minutul 26, de Vlad-Stefan Suba. După această reușită, CF Los Patrones a mai înscris de alte șase goluri, iar scorul final al confruntării a fost unul sugestiv. CF Los Patrones s-a impus fără drept de apel contra lui Chiajna Team, scor 10-2.