Boca Old Boys - Metropolis Bucuresti 4-2

Boca Old Boys și Metropolis Bucuresti au avut nevoie de ceva timp pentru a se dezmorți, iar în primul sfert de oră al duelului tabela de marcaj a refuzat să se modifice în vreun fel. Singurul lucru notabil care s-a produs în tot acest timp a fost un galben acordat lui Razvan Popescu, de la Boca Old Boys. Însă, cu puțin timp înainte de pauză, în minutul 17 mai precis, a venit și deschiderea de scor. Metropolis Bucuresti a trecut în avantaj, după ce Andrei Mustatea a încercat o execuție a la Constantin Budescu. Direct din corner, Mustatea a trimis pe poartă, către colțul scurt. Mingea nu a intrat direct în plasă, însă a ricoșat din bară în portarul lui Boca Old Boys și așa s-a transformat faza într-un gol. Reușita lui Antrei Mustatea a fost decisivă pentru soarta primei reprize, iar Metropolis Bucuresti o conducea pe Boca Old Boys la pauză cu scorul de 1-0.

profile Pic IVANCIU Narcis
profile Pic

Boca Old Boys

Contrar primei părți, repriza secundă a început cu un joc mult mai animat. Boca Old Boys a restabilit egalitatea în minutul 23, după ce Mihai Ivan a trecut precum Leo Messi printre doi adversari care încercau să îl deposedeze, a intrat în careu și l-a executat pe goalkeeper cu un șut la colțul scurt. Cinci minute mai târziu, același Mihai Ivan a contribuit la răsturnarea scorului, de data aceasta din postura de servant. El a trimis o pasă filtrantă de excepție ce a scos din joc trei adversari și l-a găsit bine demarcat pe Razvan Popescu. Acesta din urmă a reluat cu un șut din prima la colțul lung și a dus scorul la 2-1 pentru Boca Old Boys. Un singur minut au stat jucătorii echipei gazdă în avantaj, deoarece Metropolis Bucuresti a răspuns cu un nou gol. Servit de Victor-Cornel Petcu, Ionut-Madalin Balan și-a trecut numele pe lista marcatorilor și scorul era din nou egal. Finalul partidei a găsit-o puternic în ofensivă pe Boca Old Boys, care în doar două minute a tranșat soarta confruntării. În minutele 34 și 36, Narcis Ivanciu a înscris o dublă fulger pentru gazde, iar scorul disputei în momentului fluierului final a fost 4-2 pentru Boca Old Boys.