CS Padureni - Divizia EST 3-2

CS Padureni și Divizia EST s-au luptat pe viață și pe moarte pentru cele trei puncte și duelul lor direct s-a dovedit a fi unul foarte încins. Partida a început cu un spectacol neașteptat de bun, iar în primele minute golurile au curs la ambele porți. CS Padureni a deblocat tabela de marcaj în minutul 2, când Ionel-Iulian Marian a primit o pasă în flancul stâng și a decis că e momentul să își încerce norocul cu un șut către poartă. Fără să mai preia, el a trimis din prima la firul ierbii, însă mingea urma să treacă mult pe lângă cadrul porții, dacă nu era la locul potrivit Mihai Adrian Dumitru. Acesta s-a întins pe bara a doua și a schimbat traiectoria balonului, reușind să îl introducă în plasă.

profile Pic Dumitru Ionut
profile Pic

CS PADURENI

profile Pic Mitrănuș Laurențiu Andrei
profile Pic

CS PADURENI

Replica lui Divizia EST a venit un singur minut mai târziu. Dragos Popa a restabilit egalitatea, după ce pe un contraatac de 2 contra 1 a primit o pasă din flancul drept. Ajutat și de o ușoară deviere a apărătorului de la CS Padureni, Popa a intrat în posesia balonului și l-a executat pe portar. CS Padureni nu s-a lăsat afectată de încasarea acestui gol rapid, iar în minutul 13 a lovit din nou. Ionut Dumitru a înscris și i-a permis echipei sale să intre în avantaj la pauză, scor 2-1. Repriza secundă a continuat să fie la fel de imprevizibilă. Divizia EST a restabilit pentru a doua oară egalitatea, în minutul 28, prin Dragos Popa. Însă, CS Padureni nu a renunțat nici de data aceasta, iar în minutul 33 a înscris golul de 3 puncte. George-Alexandru Marin a închis tabela de marcaj, 3-2 în favoarea lui CS Padureni.