Progresul Corabia - Bizz Brazil 4-8

A fost festival de goluri în disputa dintre Progresul Corabia și Bizz Brazil. Încă din prima repriză, cele două formații s-au întrecut în reușite care mai de care mai frumoase și niciunul dintre portari nu a avut parte de liniște. Spectacolul a început în minutul 4, când Progresul Corabia a deblocat tabela de marcaj. Leonard Vasile s-a desprins în viteză dintre doi adversari și a scăpat într-o poziție excelentă spre poarta adversă. Goalkeeperul lui Bizz Brazil a ieșit la întâmpinare, însă Leonard a dat dovadă de altruism și i-a pasat în apropiere lui Razvan Florin Dumitrascu. Cu toată poarta goală în față, acestuia din urmă i-a fost imposibil să rateze. Tot Progresul Corabia a punctat și în minutul 7. De data aceasta, Sebastian Mihai Constantin a driblat un adversar și a scăpat precum un fulger în flancul drept. Ajuns la marginea careului, el l-a servit ca la carte pe Leonard Vasile, care a reluat cu latul în plasă.

profile Pic PUTARU Ionuț Valentin
profile Pic

Bizz Brazil

profile Pic THEISZ Vicentiu Leonard
profile Pic

Bizz Brazil

Luată pe sus în debutul jocului, Bizz Brazil a avut o replică de mare echipă în clipele ce au urmat. Gongul revenirii a fost bătut în minutul 9, când Ionuț Valentin Putaru l-a învins pentru prima dată pe portarul Progresului. Apoi, două minute mai târziu, tot Ionuț Valentin Putaru a înscris și a restabilit egalitatea. Cu moralul la cote maxime, jucătorii echipei oaspete au continuat să atace și au făcut spectacol. A urmat un gol marcat de Constantin Cristian Savof, în minutul 12, după care, în minutul 18, Ionuț Valentin Putaru a reușit hat-trick-ul. Ultima reușită a primei reprize, venită chiar în minutul 20, i-a aparținut Progresului, care a punctat prin Razvan Florin Dumitrascu. La pauză, scorul de pe tabelă era un spectaculos 4-3 pentru Bizz Brazil. În repriza secundă, oaspeții au tranșat soarta celor trei puncte. Bizz Brazil a mai înscris de alte patru ori pe parcursul ultimelor 20 de minute, în timp ce Progresul Corabia a mai răspuns cu o singură reușită. Scorul final a fost 8-4 pentru Bizz Brazil.