Ares Ipa 2 - Blaugrana Bucharest 3-4

Ares Ipa 2 și Blaugrana Bucharest au fost protagonistele unei prime reprize de senzație, cu multe goluri la ambele porți și în care răsturnările de situație nu au lipsit. Debutul jocului a găsit-o puternic în atac pe Ares Ipa 2, care a avut nevoie de doar două minute pentru a bifa deschiderea de scor. Blaugrana Bucharest a pierdut mingea în jumătatea adversă, iar o pasă trimisă cu șpițul i-a pus pe contraatac pe jucătorii lui Ares Ipa 2. Ionut Marian Petre era față în față cu portarul și putea finaliza, însă a dat dovadă de altruism și i-a pasat perfect lui Laurențiu-Marian Mitrofan, care a făcut un pas în lateral și a finalizat cu stângul în vinclu.

profile Pic TOMESCU Roberto Daniel
profile Pic

Blaugrana Bucharest

Ares Ipa 2 a continuat să fie mai precisă pe plan ofensiv, iar în minutul 10 a fructificat o nouă ocazie. De data aceasta, Ionut Marian Petre a fost destinatarul unei pase trimise din propria jumătate a terenului. Mingea a trecut razant printre fundașii lui Blaugrana, iar Petre a întins piciorul drept la sacrificiu și a reușit să o devieze pe lângă portar, în plasă. După acest start bun de partidă al gazdelor, a urmat replica ucigătoare a oaspeților. Blaugrana Bucharest a redus din diferență în minutul 14, prin Madalin Stanca, după care, în minutul 15, Roberto Daniel Tomescu a restabilit egalitatea. Același Roberto Daniel Tomescu a lovit și în minutul 18, când a răsturnat scorul de pe tabelă și i-a permis lui Blaugrana Bucharest să fie în avantaj la pauză, scor 3-2. În repriza secundă, fiecare formație a mai înscris câte un gol, iar diferența de la pauză s-a menținut și la capătul celor 40 de minute. Condusă cu 0-2, Blaugrana Bucharest a revenit și s-a impus cu 4-3.