Astăzi, 29 iunie, Comisia de Organizare a Royal Victory Cup s-a întrunit pentru a stabili formatul Ligii a 2-a

29/6/2021
STIRI

Astăzi, 29 iunie, Comisia de Organizare a Royal Victory Cup s-a întrunit pentru a stabili formatul Ligii a 2-a și a aproba unele modificări solicitate de participanți.

Drept urmare, s-a decis ca în sezonul 11, eșalonul secund al competiției să alinieze la start 32 de echipe împărțite în două serii a câte 16 echipe, care au fost deja aprobate și validate.

În continuare, au fost operate câteva modificări în privința deținătorilor de drepturi administrative ale echipelor și, în consecință, în privința titulaturii acestora, după cum urmează:

Cheerful Boys își schimbă denumirea în Cuervos după ce Doru Onica i-a cedat drepturile asupra echipei lui Nicu Cristescu;

YBB se transformă în Portocala în urma tranzacției efectuate între Cătălin Stoian și George Banu;

OSLM devine Oțelul, după ce Andrei Grecu a preluat drepturile administrative de la Mihai Stere;

AGP se va numi AS ROMA ca urmare a cedării drepturilor administrative pe axa Penescu Petrisor - Mihai Udriste;

RTC își va modica titulatura în Forzza Junior în urma înțelegerii semnate de Gabriel Banu și Serban Marius;

1923.ro își va schimba numele în FCR (fosta 1 Decembrie) după ce Mircea Dominte i-a cedat drepturile administrative lui Madalin Stan

Solaris Plant devine FC Colentina ca urmare a cesionării drepturilor administrative de către Negru Ionut lui Ciobanu Marian-Victor

Axi Finance se transformă în Padurarii DT după ce Liviu Craciun i-a cedat drepturile administrative Cristian Iordache

 

În concluzie, componența Ligii 2 este următoarea:

1. Spartan`s

2. Metropolis

3. FC Royal

4. Boca Old Boys

5. Otelul

6. Dristor Predators

7. United Bucuresti

8. Los Cuervos

9. Los Jugadores

10. Portocala

11. Monday Friends

12. Under 40

13. FC 1 Decembrie

14. Army V55

15. FPAR

16. Juve FC

17. Eagles Club Bucuresti

18. Hornets

19. PSG Pantelimon

20. Lex Lazio Bucuresti

21. Aripile Bucuresti

22. Dumbon

23. Dacii Bucuresti

24. Luceafarul

25. Wizards

26. Specialii

27. Chainja Team

28. AS Roma

29. Forzza Junior

30. FCR

31. FC Colentina

32. Padurarii DT 2


În cadrul ședinței tehnice ce va avea loc pe 1 iulie se va trage la sorți țintarul, pentru ca ulterior, pe baza acestuia, să stabilim și programul de joc.  

Dorim să aflăm părerea ta, lasă un comentariu mai jos!

PARTENERI

VictoryCup și în inbox-ul tău. Abonează-te la newsletter!