18/9/2022
STIRI

PROGRAMUL MECIURILOR:
Luni, 19 Septembrie 2022
FORZZA JUNIOR vs GOODFELLAS F.T. 0-12 PROGRESUL CORABIA vs BLAUGRANA BUCHAREST 0-3 FC BUCURESTII NOI vs MFC CONFORT URBAN 3-0 SAMEDAY vs CHIAJNA TEAM 4-0 PĂDURARII DT vs FC ONESTI 3-0 NEW GALAXY vs ACADEMICA MILITARI 7-0 INNIGHT EXPRESS TEAM vs OTELUL 3-0 ARES IPA 2 vs ARIPILE BUCURESTI 1-2 BSC vs APA ILFOV CIOLPANI 3-0 CF LOS PATRONES 2 vs WINNERS 2 2-2 GALACTIK FOOTBALL vs GLORY TEAM 2-2 LUDICOM ART vs SPECIALII 3-0 CRIS GROUP TEAM vs STORY TEAM 3-2 SPORTING BUCURESTI 2 vs UNITED EM 1-4 EAGLES BUCURESTI 2 vs TTX 1-1

Formatul turneului

1. Formatul turneului este de tip Campionat (clasamentul este actualizat pe site în finalul fiecărei seri).
2. În fiecare etapă se desfășoară exact aceleași meciuri care sunt planificate pentru turneul de mini-fotbal, în aceeași ordine.
3. Turneul se desfășoară pe ediția de PlayStation 4 a jocului FIFA22

Sistem de înscriere

1. Fiecare echipă are dreptul să înscrie la turneu maxim 10 jucători.
2. Aceștia trebuie să se înscrie inclusiv cu o poză cât mai clară pentru a nu exista neînțelegeri.
3. Fiecare echipă are dreptul să își schimbe reprezentantul după fiecare etapă.

Regulament de joc

1. Meciurile se vor juca OFFLINE la Victory Pub, Bulevardul Ghencea nr. 31, începând cu 11 iulie 2022.
2. Modul de joc este Kick-Off, Uefa Champions League Final.
3. Se pot folosi doar echipe de club (fără echipe de legende sau All-Stars).
4. Participanții pot folosi și aceeași echipă de club pentru a nu exista dispute în timpul alegerii echipelor.
5. Participanții au dreptul să își schimbe în fiecare etapă echipa cu care joacă.
6. Pe toată durata desfășurării turneului, participanții vor avea un comportament decent, neînțelegerile fiind rezolvate pe cale amiabilă cu ajutorul organizatorilor. Limbajul vulgar sau scandalos la adresa celorlalți participanți sau a organizatorilor poate duce la excluderea din turneu, fără dreptul de a continua.

Condiții de participare
1. Echipele au voie să aleagă doar din lotul pentru turneul de mini-fotbal.
2. Participanții aleși trebuie să se prezinte la fiecare meci cu cartea de identitate proprie.

Modul de desfășurare
1. Fiecare echipă va juca un singur meci pe etapă care va fi același cu meciul din turneul de mini-fotbal.
2. Pentru orice problemă se va cere ajutorul unui organizator, competitorii nu au voie să umble în setările jocului.
3. Jucătorii vor fi așteptați înainte de începerea meciului direct în meniul Select Team, cu setările prestabilite de către organizatori.
- Camera: Tele Broadcast
5. Este interzisă tragerea de timp, prin aceasta înţelegându-se pasele repetate între fundaşi şi portar sau ținerea mingii la colțul terenului. Încălcarea acestei reguli va duce la pierderea meciului cu scorul de 3-0.
6. Dacă meciul se întrerupe, acesta va fi reluat de la minutul întreruperii și scorul din acel minut. (Jucătorii vor aștepta până când se va ajunge la minutul întreruperii).
7. Jucătorii pot pune pauză doar atunci când mingea se află in posesia lor iar jocul este oprit. Dacă regula este încălcată, jucătorul care greșește va fi obligat să cedeze posesia adversarului.
8. Fiecare jucător are dreptul la 2 pauze de maxim 1 minut pe fiecare meci.
9. Dacă un participant vrea să părăsească meciul, va anunța unul dintre membrii staff-ului care va nota rezultatul la momentul respectiv. Dacă diferența este mai mică de 2 goluri se va trece automat 3-0 la scorul final.
10. Fiecare participant trebuie să fie prezent cu 5 minute înaintea începerii meciului pentru a-și selecta echipa, formația de joc etc.
11. Dacă la 5 minute de la începerea meciului unul dintre jucători nu se prezintă, acesta va pierde cu 3-0 la masa verde și nu mai poate rejuca acea etapă.
12. Dacă ambele echipe sunt de acord și există locuri libere, meciul programat pentru acea zi se poate desfășura mai devreme față de ora programată, dar nu mai devreme de 19:20.

Dorim să aflăm părerea ta, lasă un comentariu mai jos!